مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن .

مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن

آموزش انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی


یک از مهم‌ترین گرفتاری ها بعد از ساخت‌و‌ساز نرم‌افزار، تکثیر دادن آن میباشد. طراحی اپلیکیشن در مشهد امروزه مارکت های مختلفی وجود دارا هستند که اپ ها را تکثیر داده و در معرض رویت کرد یوزرها قرار میدهند. گوگل پلی نیز یکی این مارکت ها میباشد که در‌پی یادگرفتن تکثیر برنامه در گوگل پلی را به طور مرحله به مرحله با هم ارزیابی می‌کنیم.

مرحله 1- نام نویسی و خرید اکانت کاربری
در بالا وارد لینک و پیوند روبه رو گردید https://play.google.com/apps/publish/signup/ و پست الکرونیکی خویش را تعیین فرمایید.

بعداز پذیرفتن develop agreement ، پرداخت خویش را انجام دهید. اعتنا نمائید که‌این پرداخت تنها همین یکبار انجام می گردد و تا مدام اکانت شما فعال میباشد. هزینه ی آن هم 25 دلار میباشد. در حالتی‌که وضعیت و تجهیزات پرداخت را ندارید میتوانید با تماس با ما پیشنهاد دهید تا ما برنامه شما‌را نشر دهیم.


بعداز اینکه اسم توسعه و گسترش دهنده، سایت، نشانی اینترنتی و شماره تلفن را وارد کردید، دکمه ی complete registration را بزنید.


مرحله 2- تثبیت داده ها برنامه
در مرحله ی دوم از یادگرفتن تکثیر برنامه در گوگل پلی ، نخست که وارد دور و اطراف کاربری می‌شوید، برای تثبیت اپ دکمه ی create application را کلیک نمایید.


نامی برای نرم افزار یاروهمدم با گویش آن را تعیین کرده و بر روی create کلیک نمایید.


درین بخش از فراگیری نشر اپ در گوگل پلی توضیحاتی در زمینه ی هر فیلد داده میشود.

Short description: توضیحات کوتاهی در رابطه اپ میباشد که یوزرها به طور فهرستی در لیست اپ ها مشاهده می نمایند.

Full description: توضیحات بی نقص و تکمیلی که نباید بیشتراز 4000 کلمه و واژه باشد. این توضیحات مشتمل بر تجهیزات و خصوصیت های برنامه میباشد و در استور نشان داده میشود.

دکمه save draft را کلیک فرمائید.


Hi-res icon: آیکون نرم‌افزار که اندازه اش دست‌کم 512*512 میباشد را درین نصیب آپلود نمائید.

Screenshots: حدواقل دو اسکرین شات مطلوب با باکیفیت را آپلود فرمایید.

Add feature graphic: در‌این نصیب می‌توانید یک عکس برای تبلیغ آپلود فرمایید که در لیست نرم‌افزار ها نشان داده میشود.

مجددا دکمه save draft را کلیک فرمایید.


Categorization: درین قسمت، دسته بندی مطلوب با دقت به کاربرد اپ خویش را تعیین فرمایید.

Contact details: داده ها تماس خویش را نیز درین نصیب وارد نمائید.


هم اکنون داده ها برنامه به طور پیش نویس ذخیره شده‌است.

 

مرحله3- آپلود پوشه نرم افزار
در‌این مرحله از فراگیری نشر نرم افزار در گوگل پلی، طرز ی آپلود پوشه اپ را ارزیابی می‌کنیم. در صدر اپلیکیشنی که داده ها آن را تثبیت کرده ایم را گزینش می‌کنیم. در اینجا چنانچه اپ در مرحله های آلفا و یا این که بتا میباشد، می قدرت بازخوردی که از یوزرها داشته را نیز آنالیز کرد.

البته ما موقتی زیرا نخستین راه و روش هستیم، manage production را گزینش میکنیم.

اکنون دکمه ی create relies را کلیک می‌کنیم.


درین نصیب بایستی دکمه ی browse files را زده و پوشه APK نرم‌افزار را آپلود نمایید.

 

فولدر APK چه است؟ در طول یادگرفتن تکثیر نرم‌افزار در گوگل پلی ، خوب میباشد که بدانید فولدر APK چه می باشد و چه گونه ساخت می‌شود. وقتی که وسعت نرم افزار زیاد میباشد، بایستی آن را به بخش های کوچک تری تقسیم نمائید. پوشه های APK این قابلیت را می‌دهند که دو فولدر اضافه با وسعت حداکثر 2 گیگیابایت داشته باشید. پلی استور هم فارغ از هزینه ای از این فولدر بر روی سرور خویش میزبانی می نماید.

پس از آپلود پوشه یک اسم تعیین کرده و اطلاعاتی در مورد امکاناتی که‌این ورژن داراست بنویسید. آن‌گاه بر روی دکمه ی review کلیک نمایید.


هم اکنون با این عمل فولدر متبوع ما اضافه گردیده و به نصیب content rating در منو سمت چپ رفته. فعلا می بایست سوال طومار را کامل شدن و آدرس اینترنتی را هم تایید فرمائید.

مرحله 3- کامل شدن موقعیت نشر
در‌این بخش از یادگرفتن تکثیر نرم‌افزار در گوگل پلی، به سراغ انتخاب ارزش و کشورهایی که اپلیکشن در آنجا منتشر می‌گردد، می‌رویم. برای این عمل از منو سمت چپ Pricing & distribution را تعیین فرمایید. آن‌گاه ارزش اپ و مرز و بوم ها را معلوم فرمائید.


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۰:۱۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)