مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن .

مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن

شیوه تغییر و تحول permission ها برای یک نرم افزار اندروید


شیوه تغییر و تحول permission ها برای یک نرم افزار اندروید
برای فعال و غیر فعال کردن یک permission در یک اپلیکیشن اندروید روند پایین را بایستی طی فرمائید

وارد نصیب settings یا این که پیکربندی موبایل گردید
آیتم app & notifications را تعیین کنید
مورد Apps را تعیین کنید
اپلیکیشن متبوع خویش را گزینش کنید
مورد Permissions را تعیین فرمائید
در‌این ورقه کل دسترسی های آن نرم‌افزار را مشاهده می‌کنید و میتوانید طراحی اپلیکیشن در ایران آنها‌را فعال و غیر فعال فرمایید.
معرفی پرمیشن های پر استفاده
پرمیشن وب
این permission جهت دسترسی به وب به کار گیری میگردد و نیازی به اذن فعالیت بر در داخل اپلیکیشن ندارد و اتوماتیک اندروید این دسترسی را به نر افزار می‌دهد.

این پرمیشن صرفا اذن تبادل داده ها از روش وب را صادر می نماید و نکته این میباشد که چه چیزی را قرار میباشد تبادل نماید؟؟؟

وجود این پرمیشن به تنهایی خطری نخواهد داشت زیرا دسترسی به داده ها دستگاه داده نشده میباشد.

از آنجایی که اکثر اپلیکیشن های مدرن بر بستر وب می‌باشند، این پرمیشن را دارا هستند از جمله در یک اپلیکیشن پیشنهاد خوراک درخواست شما بایستی از طریقی به سرویس ها دهندگان رسد که‌این فرمان از روش وب انجام رخداد می افتد.

پرمیشن شرایط کانال وای فای و NETWORK
این دو permission جهت دسترسی به مشاهده حالت برقراری وب از 2 روش mobile network و وای فای به کار گیری میشود و نیازی به اخذ اذن در درون اپلیکیشن را ندارد و ایمنی دستگاه هوشمند را هم به خطر نمی اندازد.

پرمیشن به کارگیری از یاد
این permission بسیار حساس بوده و به اپلیکیشن این اذن را میدهد که به خاطر دستگاه دسترسی پیدا نماید (هم برای تلاوت و هم برای تایپ کردن) و در باطن اپ می بایست از مخاطب اذن گرفته گردد.

وجود این پرمیشن به همدم پرمیشن وب در یک اپلیکیشن به‌این مضمون‌ میباشد که هم به داده ها دستگاه دسترسی دارااست هم قوی به تبادل داده ها در وب میباشد که‌این میتواند خطر ساز باشد البته در اکثر قابل انعطاف افزارها این دو پرمیشن موردنیاز میباشد به عنوان مثال در یک اپلیکیشن برای اضافه کردن عکس به پروفایل مسلما بایستی این دو دسترسی صادر گردیده باشد پس این خویش استفاده کننده میباشد که بایستی تصمیم بگیرد به چه طرحی اعتماد نماید و به چه طرحی اعتماد نکند.

پرمیشن یافتن خصوصیات ظریف استفاده کننده
این permission جهت یافتن خصوصیات ظریف استفاده کننده به کار گیری می‌شود و نیاز به اخذ اذن استفاده کننده در باطن اپ داراست و با وجود پرمیشن وب و فعال بودن GPS می‌تواند خصوصیات دستگاه را ارسال کند.

قابل ذکر میباشد GPS به طور اتوماتیک و با کد اپلیکیشن هیچوقت فعال نمیشود و تنها خویش استفاده کننده قادر است آن را فعال و غیر فعال نماید.

پرمیشن یافتن خصوصیات تقریبی استفاده کننده
این permission تماما مانند پرمیشن گذشته هست البته خصوصیات دستگاه را به طور تقریبی پیدا می نماید.

پرمیشن دفترچه تلفن
این permission به نرم افزار اذن می‌دهد که به شماره مخاطبان دستگاه دسترسی داشته باشد و پرمیشن متداولی به اکانت نمی آید و با وجود پرمیشن وب این داده ها قادر است به تبادل نهاده خواهد شد و برای فعال شدن این پرمیشن استفاده کننده در باطن نرم‌افزار می بایست آن را تایید کند.

به عنوان مثال این پرمیشن در اپلیکیشن های چت آیتم به کار گیری فرارو گریز می‌گیرد و وجود آن در یک نرم افزار فراگیری آشپزی غیر منطقی است.


برچسب: طراحی اپلیکیشن در ایران،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۱:۰۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)