مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن .

مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن

چطور می‌توانیم یک وب اپلیکیشن پیشرو بسازیم؟


برخلاف Native App یا این که برنامه‌های موبایل که برای تولید آن‌ها نیاز به گسترش دهنده موبایل دارید تا پروسه انجام عمل را مدیر نمایند و سرمایه متعددی برای انجام این فعالیت واجب می باشد . اینترنت قابل انعطاف پباده سازی نرم افزار در مشهد افزار پیشرو بی آلایش‌خیس می باشد و با هزینه کمتری می توانید آن را بسازید .

یک اینترنت اپلیکیشن پیشرو از دو بخش ساخته شده میباشد: یک مانیفست (Manifest) وservice worker ، درپی بیش تر توضیح دهم تا متوجه گردید .

1-مانیفست
(Manifest)
مانیفست (Manifest) ، یک ایل JSON است که موادتشکیل دهنده برنامه PWA را تعریف‌و‌تمجید می کند .
این فایل دربرگیرنده مورد ها پایین میباشد:
نام
برنامه آیکون
برنامه پباده سازی
ناوبری و عناصری برای هدر یا این که فوتر طراحی
splash screen متادیتاهای
دیگر 2-Service
Workers
می خواهید بدانید که Service Workers چه نقشی دارا هستند؟ در واقعیت این Service Workers به اینترنت نرم افزار پیشرونده قدرتی بخش اعظم از تجربه اینترنت استاندارد را می‌دهند .

Duda
Service Workers
Service Workers از طرز پوشه‌های JavaScript پیکره‌بندی میشوند . آن‌ها این قابلیت را مهیا می نمایند که اجرای برنامه شما پرسرعت و کارآمد باشد .همینطور، تفاوتی نمی‌نماید که کاربران شما آنلاین یا آفلاین باشد، آن‌ها مدام میتوانند به مطلبتان دسترسی داشته باشند . به این دلیل که Service Workers دقیقاً مثل پروکسی‌های خاطر نهفته کار مینمایند .برای ساخت اینترنت نرم افزار پیشرو آیتم‌های مختلفی دارید . اولی گزینه این میباشد که از اسناد گسترش‌داده گردیده به وسیله گوگل به کار گیری کنید و PWA خودتان را بنویسید .

در صورتیکه آمادگی اضطراری برای انجام این عمل را ندارید و ترجیح میدهد انرژی‌تان را صرف انجام کارهای مهم‌خیس فرمایید، می توانید از ابزارهایی مانند پلتفرم طراحی وب Duda به کار گیری کرده و به سادگی وب تارنما خودتان را به progressive web app تبدیل نمائید .


Duda PWA
تنها با یک کلیک میتوانید فیچرها یا این که خصوصیت‌ها را فعال کرده و با کمی تغییر آن‌ها را به گونه ای که دوست دارید پیکره‌بندی فرمائید .

تفاوت
Progressive Web App با یک وب تارنما در چه می باشد؟ در گزارش دیجیتال گوشی اَپ comScore در سال 2017 میبینید که کاربران موبایل بیش تر زمانشان را با اَپ هایی که در موبایلشان دارا هستند سپری می‌کنند نه با وبسایت‌های بر طبق مرورگر .

comScore
Digital Media Time
عوارض خوب و موجهی موجود است که چرا کاربران گوشی، تجربه اَپ را نسبت به استعمال طراحی اپلیکیشن در مشهد  از مرورگرهای مهم ترجیح می‌دهند .وب نرم افزار پیشرو این امکان را برای یوزرها فراهم میکند که بدون نیاز به دانلود برنامه از app store بتوانند از آن استفاده نمایند . در واقعیت PWA الزام یوزرها را به دانلود و نصب برنامه‌ها برای به کارگیری برطرف مینماید .

اینترنت
نرم افزار های پیشرونده تعیین بهتری نسبت به اینترنت تلفن همراه‌ها میباشند زیرا:
اینترنت اپلیکیشن پیشرو پباده سازی جالب‌تری دارد و ابزارها و عنصرها را شل‌خیس می‌قدرت در آن پیدا کرد .
کاربران آیکون برنامه شما‌را به Home Screen خودشان بیش تر میکنند . این منجر می گردد که آیکونی که دارید بخش اعظم دیده شود و یوزرها بخش اعظم با برنامه درگیر شوند و از آن استفاده نمایند .
مرورگرهای اندروید به صورت خود کار کاربران را وادار به نصب PWA در برگه Home Screen خودشان مینمایند؛ که‌این فاکتور راحتی نصب و به کار گیری را افزایش می دهد .
PWA ها بار گذاری را به شیوه باورنکردنی سرعت می بخشند .
Service workers امکان اطمینان دسترسی به وب اپلیکیشن پیشرو را ارتقا می‌دهند . به دلیل آن که مستقل از هر سیرتکامل اتصالی می باشند .
PWA ها خصوصیت‌های یکدست‌ای با تلفن‌های همپا کاربران خواهند داشت . از مهمترین آن ها می‌قدرت به اعلان‌ها یا این که نوتیفیکیشن¬ها، تماس با یک کلیک و سرویس شرایط جغرافیایی اشاره نمود .
HTTPS برای تمام PWA ها الزامی می‌باشد . این زمینه سبب ساز می‌شود که PWA ها ذاتاً از وب مطمئن‌خیس باشند .
یکی‌از کمپانی‌هایی که تفاوت بدون شوخی میان تجربه استعمال از اینترنت تلفن همراه و موبایل اَپ را مورد اعتنا قرار اعطا کرد، شرکت Mynet بود .

در باز‌نگری‌های انجام یافته بوسیله این شرکت معین شد، در حالی که 85% از ترافیک دریافتی مرتبط با اینترنت تلفن همراه میباشد، کاربران اکثر زمانشان را در گوشی اَپ ها سپری می کنند . موقعی که این مجموعه ورژن اینترنت اپلیکیشن پیشرو را (با یاری محتوای AMP) روش اندازی کرد، مشاهده شد که بازدید صفحه ها و وقتی که کاربران در وبسایت سپری می نمایند بهبود قابل توجهی داشته است .

تفاوت
Progressive Web App و Accelerated Mobile Pages چه می‌باشد؟ کاربران گوشی چه می خواهند؟ سرعت، راحتی و رابط کاربری مناسب . این به عبارتی چیزی است که وب اپلیکیشن پیشرو و محتوای AMP به خیر از پس آن بر می آیند . گفته می گردد که تفاوت واضحی فی مابین دو پلتفرم از صمیم قلب گوشی ایجاد شده بوسیله گوگل وجود داراست .

AMP (Accelerated Mobile Pages) ، کاربران را داخل برگه مرورگر موبایل نگه می‌دارد . در AMP، ارتقاء سرعت لود یا بارگیری برگه با حذف یا این که بهینه سازی عناصری انجام میشود که مایل میباشند سرعت لود ورقه را کند نمایند .
از جمله این مورد ها می‌قدرت به‌این آیتم‌ها اشاره نمود:
Render-blocking
JavaScript Bloated
CSS پوشه‌های
سنگین و حجیم اسکریپت‌های
فرنگی برنامه خردسالان‌های
با منابع سنگین اساسا، AMP تمام موادسازنده را از Back-end یا این که سمت سرور برنامه را می گیرد و آن را به Front-end چیزی که کاربر می‌بیند تبدیل می‌کند . با این فعالیت عنصرها به چیزی تبدیل میگردند که سبک¬خیس بوده و مدیر آن بی آلایش‌خیس است .بخش‌هایی از تجربه تلفن همراه می باشند که سازگاری بیشتری با این قضیه دارا هستند . در واقعیت، AMP برای وب وبسایت‌های پرمحتوا که خوانایی اهمیت بیشتری نسبت به سعی دارد مناسب میباشد .

از طرف دیگر، PWA ها سرعتشان با AMP برابری مینماید، البته هیچ ویژگی را برای انجام کارشان فدا نمی‌کنند . به همین یاد است که طیف وسیعی از امکانات برای وب نرم افزار¬های پیشرو وجود دارااست .با این گفته‌ها، چیزی که ممکن است خیلی از یوزرها متوجه نشوند این میباشد که مورد ها بیان‌گردیده آنان را ملزم به انتخاب یکی از این موردها یا دیگری نمی نماید . گوگل این خط مش حل‌ها را توسعه داده می‌باشد تا بتوانند در کنار نیز کار کنند .

قضیه دیگری که می‌خواهیم در اینجا محاسبه کنیم، Wego است . در اینجا، AMP با service workers وب نرم افزار پیشرو ادغام شده تا سرعت بارگذاری فوق لبریز سرعت شود (کمتر از یک ثانیه) . این مورد سبب به ارتقاء بازدیدهای حقیقی وواقعی یوزرها (بیش تر از 12%) و تبدیل کل آن به اکثر از 95% شد .

Wego با این عمل متوجه شد که لود سریع‌خیس صفحه ها به منزله تعامل (اضافه از سه برابر) با عناصر کسب درآمد در برنامه میباشد .


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۴۵:۳۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)