مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن .

مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن

مقایسه سایت و وب اپلیکیشن پیش رونده

طراحی اپلیکیشن در مشهد در سال 2015 برای اولی بار گوگل از طرح تازه خود به نام وب اپلیکیشن (Web Application (PWA رو نمایی کرد.

اینکه وب اپلیکیشن (Web Application (PWA چه میباشد؟ وب اپلیکیشن چه تفاوتی با طراحی وب سایت دارااست؟ مزایای طراحی وب اپلیکیش نسبت به طراحی اپلیکیشن بومی چه میباشد؟ و... را در این نوشته ی علمی گزینه باز‌نگری قرار می‌دهیم. در شرایطی‌که پاسخ این سوالهای برای شما حائز اهمیت است تا انتهای این مقاله با ما هم پا باشید.

اپلیکیشن زیر وب یا وب اپلیکیشن پیش رونده چه چیزی است؟

در این بخش به تعریف‌و‌تمجید دقیق اپلیکیشن پایین وب می‌پردازیم. وب اپلیکیشن یا نرم افزار کاربردی پایین وب (Web Application) ترکیبی از وبسایت و اپلیکیشن می باشد. به عبارتی دیگر گوگل با ارائه این طرح بی نظیر به شما این قابلیت و امکان را میدهد تا با به کارگیری از PWA که کوتاه شده عبارت (Progressive Web Apps) به معنای اپلیکیشن تحت وب پیش رونده، می‌باشد یک وبسایت داشته باشید که کارکرد آن به طور کامل مشابه اپلیکیشن می باشد. به بیانی دیگر می توان این چنین وب اپلیکیشن را تعریف‌و‌تمجید کرد:

وب اپلیکیشن (Web app) برنامه یا نرم افزاری می باشد که از طریق مرورگر ها و اینترنت در دست کاربران قرار میگیرد. نرم افزارهای Web app بر روی یک سرور قرار میگیرند و کاربر از طریق آدرس ip یا URL به قسمت های مختلف Web app دسترسی خواهد داشت.

وب اپلیکیشن پیش رونده با ورود خود به عرصه دیجیتال مارکتینگ مزایای بسیار خوبی را با خود به همدم داشته می باشد که در بخش های بعدی نوشته‌ی علمی به آنها اشاره خواهیم کرد. بهتر می باشد پیشین از بررسی مزایای وب اپلیکیشن، تفاوت آن با وبسایت را بازگو کنیم.

تارنما فضایی از اینترنت است که بر روی یک سرور قرار گرفته و تمرکز اصلی آن روی محتواست در حالی که وب اپلیکیشن پیش رونده (PWA) همچون اپلیکیشن های مستقر روی معرفی خدمات و عملکرد متمرکز می باشد.
در وب سایت، گونه بندی مخاطب وجود ندارد و کلیه کاربران می توانند به یک نسبت از محتویات وب سایت سود مند شوند. این در حالی است که یک وب اپلیکیشن بر پایه ی تعاملاتی که با کاربر داشته می باشد، اطلاعات را پردازش کرده و به کاربر نشان می دهد. یعنی مطالب نمایش داده شده برای هر کاربر مبتنی بر سن، عشق و علاقه، جنسیت و ... متفاوت با دیگر کاربران می باشد.
برای استعمال از وب سایت باید کاربران به اینترنت متصل باشند در حالی که استعمال از وب اپلیکیشن پس از یک بار بارگزاری به صورت آفلاین نیز ممکن می باشد.
مزیت های ویژه وب اپلیکیشن

بعد از معرفی وب اپلیکیشن و مقایسه آن با وبسایت وقت آن است که با هم مزیت های ویژه و طلایی وب اپلیکیشن را باز‌نگری کنیم.

ویژه ترین مزیت وب اپلیکیشن را به نترسی می توان حذف محدودیت به کار گیری از اپلیکیشن منحصر به فرد سیستم دلیل نام موفقیت. با ظهور وب اپلیکیشن کاربران اپلیکیشن Android و اپلیکیش IOS دیگر محدود به اپلیکیشن های جان دار در گوگل استور و اپ استور نیستند. محدودیت اینکه یک کاربر اندروید فقط می تواند از اپلیکیشن های منحصربه‌فرد اندروید استعمال کند یا یک کاربر آیفون فقط باید برای اپلیکیشن های مایحتاج خود به اپ استور راز بزند با وجود وب اپلیکیشن دیگر وجود ندارد. با هر سیستم عاملی می توان فقط با وارد کردن آدرس وب اپلیکیشن در نوار جستجوی مرورگر به اپ مورد نظر خود دست یافت.
وب اپلیکیشن ها فضایی از رم شما را درگیر خود نمیکنند. نسبتاً تمام کاربران در شرایطی‌که سری به میزکار گوشی هوشمند یا تبلت خود بزنند با یک سری اپلیکیشن بلا استفاده رو به رو خواهد شد که بخشی از خاطر دستگاه آنها را نیز به خود اختصاص داده است. در چنین شرایطی برای دست یابی به خاطر بیشتر اپلیکیشن های بلا به کارگیری حذف خواند شد. وب اپلیکیشن یک صفحه در اینترنت می باشد و فضایی از خاطر دستگاه شما را اشغال نمی کند و این یکی دیگر از مزیت های ویژه آن می باشد.
وب اپلیکیشن با استعمال از فناوری طراحی واکنش گرا در هر دستگاهی که جستجو شود با همان ابعاد صفحه نمایش خود را وفق داده و به صورت استاندارد به نمایش در می آید.
اپلیکیش های تحت وب با استفاده از مرورگر کروم قابل جستجو هستند و از همگی هیجان انگیزتر این می باشد که در پروسه دستیابی به آنان مرحله دانلود و نصب، وجود ندارد و این یعنی سرعت و راحتی کار با آنها به مراتب بیشتراز اپلیکیشن های بومی می باشد.
یکی معایب اپلیکیشن های بومی این می باشد که هر از یک سری گاهی بایستی آن‌ها را آپ دیت رسانی کرد تا به صدق فعالیت کنند و نکته دیدنی اینجاست که این دردسر در وب اپلیکشن وجود ندارد و این نرم افزارهای کاربردی پایین وب به لطف پروسه سرویس ورکر همیشه به آخرین نسخه آپدیت هستند.


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۴۳:۰۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)