مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن .

مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن

رنگ های استفاده شده در رابط کاربری اپلیکشن

رنگ های استفاده شده در رابط کاربری می بایست به استفاده کننده در ناوبری دکمه ها و پیش بینی عملیات مربوط به هر کلیک امداد کرده و با مارک شما همخوانی داشته باشد .

 طراحی اپلیکیشن در مشهد

برای کمک به کاربر در گزینش دکمه ها میتوان از کانتراست به کارگیری کرد، چون ناتوانی در فهم عملیات نوعی عدم اطمینان در کاربران وجود می آورد و سرعت مهاجرت آنان را کاهش داده و سود کار یک تجربه کاربری ضعیف خواهد شد که موجب می شود کاربران نرم افزار را کنار بگذارند .

 

ضوابط طراحی رابط کاربری دکمه ها برای کانتراست بسیار معمولی میباشد . کانتراست بالا برای عملیات مثبت، کانتراست متوسط برای عملیات منفی و کانتراست زیر برای عملیات خنثی مناسب به لحاظ می رسد . بایستی کاری نمایید که کاربر مایل به انجام عملیات مثبت شود و برای این خواسته از بیشینه و کمینه دما کانتراست ممکن به کار گیری نمایید .

هرگونه عملیات خنثی و منفی که در کنار آن قرار گرفته، باید کمترین کانتراست رنگی را داشته باشند تا از این شیوه بر روی عملیات حیاتی تر تاکید شود .

 

به
کاربرد کانتراست بالا برای دکمه های فعال در زبانه ها که در تصویر ذیل نمایش داده گردیده اعتنا کنید:


نکات
طراحی دکمه در اپلیکیشن


3 .
به کاربر یاری فرمایید تا عملیات را اولویت بندی کند
به گفته Erik D . Kennedy سایه ها سرنخ های فراوان خیر و ارزشمندی هستند که به ذهن انسان می گویند اجزای رابط کاربری که به آن ها نگاه میکنیم چه چیزهایی میباشند .

باید آنچه را که پیشروی استفاده کننده را مختل می کند از در بین ببرید . با جفت کردن رنگ ها و کانتراست همپا با لایه بندی هوشمندانه و سایه های ظریف، نوعی خطای دیده سه بعدی در برگه فلت به‌وجود آورید .

 

بدین ترتیب توجه استفاده کننده به عملیات با اهمیت و اولیه معطوف شده و این بخش ها از بقیه عناصر رابط کاربری متمایز میشوند و سایه ها و سایه روشن ها به یوزرها در درک سلسله مراتب بصری امداد میرسانند و آنان می‌فهمند که کدامیک از عنصرها تعاملی هستند .

فی مابین دارای اهمیت ترین دکمه ها یک سایه واضح به وجود آورید تا دکمه های اولیه و ثانویه متمایز گردند . استفاده درست و مناسب از لایه بندی و سایه و قرار دادن اجزا در مکان مناسب به شما یاری میکند تا به تبدیل های بالا برای برگه فرود خویش دست پیدا کنید، چون احتمال این‌که کاربران دکمه کال تو اکشن را ببینند و با آن تعامل برقرار کنند بیشتر می گردد .

 

به کارگیری از دکمه های نامرئی و روشن به صورت مستطیل یا این که مربع که یک فریم مضاعف ظریف و باریک بدور آنهاست، راه و روش دوچندان خیر و خوبی در ملموس گرداندن رابط کاربری و از فی مابین بردن سردرگمی کاربر میباشد . دکمه های نامرئی به همپا پس قضیه ای که هم خوانی خوبی با دکمه داراست به تیتر محتوای ثانویه فعالیت کرده و دقت کاربر را به محتوای اولیه یا این که دکمه ها جلب می نمایند .

 

در پایین نمونه ای از Deliveroo آورده گردیده . . .

استفاده کننده با استعمال از این گوشی تلفن همراه در نرم افزار وارد شده و به احتمال زیاد مجددا برای ثبت اسم با این موبایل وارد می‌گردد . دکمه Log in های لایت شده و تاکید کمتری روی دکمه ثانویه Sign up گردیده هست .

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۶:۴۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)