مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن .

مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن

حجم پروژه اندرویدی قبلی از اجرا روی دیوایس

به نام خداوند . در این مبحث به نحوه‌ی بکاپ به دست آوردن از یک پروژه‌ اندرویدی (یا به اشتراک گذاری آن) و حذف فایل‌های طولانی تر و غیر لازم می‌پردازیم .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

ساختار
یک پروژه اندرویدی آغاز ساختار یک پروژه‌‌ی اندرویدی ساخته شده در اندروید استودیو را بررسی می‌کنیم تا بدانیم این پروژه اندرویدی از چه فایل‌ها و پوشه‌هایی تشکیل گردیده هست .
یک
پروژه با نام HelloWorld ساخت کرده و پس از بیلد شدن بدون نقص آن، فایل محل ذخیره سازی پروژه را باز می‌کنم:
ساختار
پروژه اندروید در اندروید استودیو
پروژه مشتمل بر پوشه‌هایی با نام gradle، .gradle، .idea، app و یک سری پوشه ازجمله build .gradle می باشد . در حالا حاضر حجم این پروژه (یعنی پوشه‌ی HelloWorld) در حدود ۴۰۰ کیلوبایت بوده که برای یک پروژه جدید و معمولی منطقی هست .

حجم
پروژه اندرویدی قبلی از اجرا روی دیوایس
حالا
پروژه را یک بار روی مشابه ساز اندروید اجرا کرده و سپس مجددا حجم فایل مربوط به پروژه را نظارت می‌کنم:
حجم
پروژه اندرویدی قبلی از اجرا روی مشابه ساز اندروید
مراعات می کنید حجم پروژه اندروید از ۴۰۰ کیلوبایت به نزدیک ۲۰ مگابایت ارتقا یافت . این ارتقاء حجم به ادله اضافه شدن فایل‌های مرتبط با build شدن پروژه جهت اجرا روی دیوایس می‌باشد .

حذف
فایل‌های مازاد پروژه اندروید ابتدا
پوشه‌ی app پروژه را باز می‌کنم:
حذف
فایل build و gradle قبل از نسخه برداری و بکاپ گرفتن از پروژه اندروید
پوشه‌ی build آن گاه از اجرای پروژه روی مشابه ساز اندروید به این فایل طولانی تر شد . فایل‌های مو جود در این فولدر صرفا جهت اجرای پروژه روی دیوایس (مجازی یا حقیقی) بوده و هیچ ارتباطی با سورس اساسی پروژه اندرویدی ندارد . بنابراین در شرای قصد بکاپ گرفتن از پروژه یا به اشتراک گذاری آن را داریم، نیازی به محافظت و انتقال این پوشه‌ی حجیم نمیباشد . همینطور پوشه‌ی gradle . نیز حجم آن از یک‌سری کیلوبایت به حدود ۲ مگابایت افزایش یافته که محتویات این پوشه هم حتمی نمی‌باشد و می‌توان حذف کرد .

تذکر: توجه فرمائید بجای gradle . اشتباها پوشه‌ی gradle را حذف نکنید .
براین اساس کافیست gradle . و همینطور build (موجود در فولدر app) را حذف کنیم . بعد از پاکسازی این دو دوباره حجم آخرین پروژه به حد نرمال برمی‌گردد . هم اکنون می‌توانیم یک ورژن ناچیز حجم بکاپ از پروژه تنظیم کنیم یا آنرا برای بقیه افراد به اشتراک بگذاریم .

نکته: در‌صورتی‌که از نسخه‌های دیرین اندروید استودیو به کارگیری می‌کنید احتمالا در پوشه‌ی حساس پروژه هم یک پوشه‌ی build علاوه بر پوشه‌ی موجود در app ساخت شده که اضطراری هست این زمینه نیز حذف گردد .


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۶:۵۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)