مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن .

مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن

برنامه نویسی اندروید با لهجه BASIC

برنامه
نویسی اندروید با لهجه BASIC در صورتیکه بخواهیم بیان کنم بهترین لهجه برنامه نویس اندروید که نیاز نمیباشد دوچندان مشغول پیچیدگی برنامه نویسی گردید چی زبانی میباشد می بضاعت و توان گفت Basic می باشد . حقیقت این می باشد اگر می خواهید برنامه نویسی اندروید عمل نمایید و طاقت فعالیت با زبان های مشقت بار و پیچیده رو ندارید توصیه می‌کنم به سمت B4A بروید . در قسمت سی شارپ گفتیم که سی شارپ داری توان C و سادگی Visual Basic میباشد . لهجه برنامه نویسی Basic یک نقطه شروع لذت بخش برای یادگیری برنامه نویسی است . اما متاسفانه به طور رسمی توسط اندروید استودیو پشتیبانی نمیشود و نمیتوان از بیسیک در Unity یا این که Xamarin به کارگیری کرد . اما خبر خوب این میباشد که یک گزینه کم‌تر شناخته شده در بیسیک به اسم B4A وجود دارااست . B4A مخفف BASIC 4 Android و همانطور که از نام آن مشخص است، قابلیت و امکان به کارگیری از بیسیک در اندروید را ساخت میکند .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

توجه: اگر تا حال برنامه نویسی عمل نکردید و دلتون می خواد برنامه نویسی اندروید خاطره بگیرید و نرم افزار بنویسید توصیه میکنم مطلقا در قضیه BASIC 4 Android به وقوع پیوستن نمایید و یک عدد از گزینش هاتون باشد .

B4A به تیتر یک RAD یا این که Rapid Application Development پباده سازی گردیده هست . این لهجه یک گزینه عالی برای برنامه نویسی میباشد و می توانایی با آن برنامه‌های قدرتمندی ساخت، ولی این زبان برای بازی سازی مناسب نمیباشد .

برنامه
نویسی اندروید با Corona
۶-
برنامه نویسی اندروید با Corona در ادامه مقایسه گویش های برنامه نویسی اندروید به کورونا رسیدیم . می توان اذعان کرد کورونا یکی دیگر از گزینه‌های ساده برای برنامه نویسی اندروید می باشد که بسیار کار کشته می‌باشد و قدرت کنترل بسیاری ارائه میدهد . در LUA می‌توان کد نویسی کرد که این کدنویسی بسیار ساده تر از جاوا هست و همینطور به وسیله Corona SDK (کیت توسعه و گسترش نرم افزار) همه چیز ساده‌تر هم می گردد . پشتیبانی از تمام کتابخانه‌های بومی، اذن می‌دهد تا شما برنامه خویش را برای سیستم عامل‌های متعدد منتشر نمایید .

Corona یک چارچوب کراس پلت فرم ایده آل برای سرعت بخشیدن به برنامه ها و بازی ها برای دستگاه های گوشی تلفن همپا و سیستم های دسکتاپ می‌باشد . این به اون معنیه که شما میتونین پروژه خودتون رو یک بار ساخت کنین و اون رو به اشکال مختلفی از دستگاه ها، از گزاره Apple IPhone،iPad، گوشی تلفن های Android، تبلت ها، مک دسکتاپ، ویندوز دسکتاپ و چه بسا تلویزیون های متصل مانند Fire Tv، Apple Tv و Android Tv متصل کنین و از اون به کارگیری کنین .

توجه: از کورونا به طور کلی برای ایجاد بازی به کار گیری می‌شود اما در موردها مختلفی دیگری نیز زمینه استفاده قرار میگیرد .

باید از یک ویرایشگر متن نظیر Notepad++ برای وارد کردن کدهای خویش استفاده فرمائید و می توانید کدها را در شبیه‌ساز فارغ از این‌که کامپایل شوند اجرا فرمائید و به امداد ابزار آنلاین به راحتی می‌توان از برنامه اندروید متن شده، خروجی APK گرفت .

کورونا نیاز به علم برنامه نویسی دارد، اما نقطه استارت خوبی برای برنامه نویسی هست . در عین حال، مطمئنا محدودیت‌هایی وجود دارد، ولی چند پله‌ای شما را به تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه‌ای نزدیک‌تر می کند . این مورد برای اشخاصی که میخواهند برنامه نسبتا بی آلایش ای ساخت نمایند عالی است، اما برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه‌ای مناسب نیست .

نکته مهم: در صورتیکه تا قبل از این سابقه کار با Action Script رو دارید توصیه میکنم از کورونا استفاده نمائید .

برنامه
نویسی اندروید با PhoneGap ۷-
برنامه نویسی اندروید با PhoneGap اگر یک طراح وب بوده اید و به این واسطه با HTML و CSS و ممکن است جاوااسکریپت آشنا هستید، میتوانید به لطف فون گپ، سوای نیاز به یادگیری بقیه زبان های برنامه نویسی اندروید ، اپلیکیشن خویش را تولید فرمائید .

در حالتی که دنبال تعیین لهجه برنامه نویسی اندروید میباشید و تا حدودی با HTML ، CSS و جاوااسکریپت آشنایی دارید و کار کرده اید می توانید از PhoneGap به کار گیری کنید . PhoneGap به وسیله Apache Cordova پباده سازی گردیده و اجازده می دهد تا با به کارگیری از کدهایی که برای ایجاد یک اینترنت وبسایت (HTML, CSS and JavaScript) استفاده می‌کنیم یک برنامه اندروید ایجاد کنیم . در واقع همانند نمایش یک صفحه اینترنت فعالیت مینماید ولی یک برنامه اندروید در خروجی می‌دهد . PhoneGap همانند یک پل فعالیت می‌نماید و به برنامه نویس اذن دسترسی به برخی ویژگی‌ها مثل دوربین یا این که شتاب‌سنج را می دهد .

در واقع این برنامه نویسی اندروید نمی‌باشد و تنها برنامه نویسی حقیقی و واقعی JavaScript میباشد . برای اکثری از وظیفه‌های این گزینه مناسب است ولی در صورتی‌که می‌خواهید بگویید که یک برنامه نویس اندروید هستید، بهتر می‌باشد یک عدد دیگر از گزینه‌های مو جود در لیست را انتخاب فرمائید .


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۳:۴۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)