مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن .

مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن

نحوه به دست آوردن دیتا بیس در اندروید

تاکید می کنم به کارگیری از این ابزار در این مبحث آموزشی فقط برای شناخت با دیتابیس و دستورها SQL و اطمینان از صدق دستوراتی که بنا به نیازمان می نویسیم بوده و قرار نمیباشد ما دیتابیس خروجی این ابزار را به پروژه اندرویدی خود منتقل کنیم .
من SQLiteStudio را دانلود و از وضعیت فشرده بیرون کردم . بر مغایر سایر ابزارها، SQLiteStudio نیاز به نصب ندارد و و از جور Portable می‌باشد . کافیست SQLiteStudio .exe را اجرا فرمایید . در‌صورتی‌که مثل اینجانب به پاک بودن دسکتاپ خود اهمیت می دهید و تمایل دارید دسترسی پرسرعت به این قابل انعطاف افزار داشته باشید خوب تر می باشد فولدر مربوط به این نرم افزار را در یک درایو قرار داده و تنها از فولدر SQLiteStudio .exe یک Shortcut ساخته و به دسکتاپ انتقال دهید .
یاداوری
: امیدوارم این ابزار رئیس دیتابیس در محفظه دسکتاپ را با برنامه های مدیر دیتابیس (DBMS) نادرست نگیرید! SQLiteStudio را گشوده می کنم .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

SQLStudio

اولین
گام تولید یک دیتابیس جدید است که در منوی Database و مورد add a new database قابل دسترسی است:
ایجاد
دیتابیس
ساخت
دیتابیس
نصیب Database type مربوط به ورژن SQLite بوده که در مقطع نگارش این یادگرفتن ورژن ۳ به صورت پیش فرض تعیین گردیده و نیازی به تغییر‌و تحول ندارد .
در قسمت File روی آیتم + کلیک کرده و در مسیر مدنظر خود، نامی دلخواه برای فایل دیتابیس تعیین می کنیم:
اسم
دیتابیس
اسم
دیتابیس
دیتابیس با نام mydb و پسوند .db آماده ساخت هست .
OK می کنم:
دیتابیس
SQLite
دیتابیس ایجاد گردیده به لیست Databases بیشتر شد . با گشوده کردن دیتابیس mydb مورد Tables (جدول ها) مشاهده می شود . در یک دیتابیس به هر تعداد لازم می توان جداول منقطع تولید نمود . یک جدول نو می سازم .
ایجاد جدول از دو روش ممکن می باشد: اول:
راست کلیک روی Tables و آیتم Create a Table
بیشتر
کردن جدول تازه به دیتابیس
دوم:
آیکون جدول
بیشتر
کردن جدول تازه به دیتابیس
بیشتر
کردن جدول تازه به دیتابیس
در نصیب Table name یک اسم برای جدول تعیین می کنیم . اینجانب اسم tbl_info را وارد کردم . قبل از تولید جدول دست کم یک ستون می بایست به جدول اضافه کنیم . ساختار دیتابیس و جدول را همین ستون ها تشکیل می دهند . عموما برای هر ردیف از اطلاعات یک شناسه (ID) اختصاص می دهیم که این شناسه به رخ رو به بالا و غیر قابل تکرار می باشد .
با زدن مورد Add column پنجره ای گشوده می شود که خصوصیات ستون را بایستی وارد کنیم:


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۱:۰۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)